0216 499 1 666 Whatsapp Destek E-posta Gönder
Aweb Yazılım Aweb Yazılım

Özel Otel Yazılımı Nedir?

Kategori Blog

Tarih 2021-01-06

Özel Otel Yazılımı Nedir?

Otel Yazılımı veya Otel Yönetim Sistemleri nedir?

 

Otel yönetim sisteminin İngilizce adı veya genel olarak otel programı olarak bilinen; mülk yönetim sistemi. Bu tabiri Türkçeye otel yönetim sistemi olarak tercüme etsek de aslında bu yanlış bir tercümedir. Aslında, PMS, mülk yönetim sistemi anlamına gelir. Yabancı oteller, hamamlar, misafirhaneler, misafir odaları, metro otelleri ve damalı oteller gibi pek çok konaklama tesisi türü bulunsa da; ülkemizde en yaygın turistik tesis türü oteller olduğu için bu çeviri çok olabilir. evrensel. Bu bilginin konumuz açısından önemi şu şekildedir: Adının tam tersi olan otel yönetim sistemi, sadece otellerde kullanılabilen bir program değildir. Çeşitli turistik tesislerde kullanılabilirler ve çok faydalıdırlar.

 

Otel yönetim sistemleri sektöre girdiğinde, rezervasyonları yönetmekten başka işlevleri yoktu. Ancak bugün itibariyle otel yönetim sistemi otelin beyni haline geldi. Bu nedenle genellikle otel otomasyon programları olarak anılırlar. Hala sadece temel işlevleri sağlayan ve başka işlevler sunmayan bazı otel otomasyon programları vardır. Dolayısıyla otel otomasyon programları bu kadar gelişmiş olsa da, sadece temel işlevleri sağlayan bu otel programları nasıl piyasada kalabilir? Hala talep nedir? Bunun iki ana nedeni var. Birincisi fiyattır.

 

 Tüm yazılımlar gibi otel yazılım geliştirmenin de Ar-Ge harcamaları vardır. Otel yazılımı daha fazla ürün ve işleve sahip olduğundan, bu maliyet kaçınılmaz olarak artacaktır. Bu doğrudan otel yazılımının fiyatını etkiler.

 

İkinci sebep ihtiyaçtır. Her otelin aynı şeylere ihtiyacı yoktur. Yıllar önce olduğu gibi, bazı oteller, satışların ve rezervasyonların yönetimini basitleştirmek için yalnızca bir otel otomasyon programına ihtiyaç duyuyordu. Her durumda, yalnızca bu temel işlevi içeren otel yazılımlarına "otel rezervasyon yazılımı" da denir. Konumuzu tartışmadan önce, otel yazılımının fiyatını doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bazı arızi sorunlar ve bazı faktörler var. "En uygun otel planı nasıl seçilir?" Sorusuna cevap vermenin aşamalarından biri de bu faktörlerin ne olduğunu anlamak ve algılamaktır.

BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİNİZ?

Yeni projeniz hakkında daha fazla şey duymak isteriz.