INFLUENCER PAZARLAMA

Influencer Pazarlama dünyasına hoş geldiniz! Dijital dünyanın karmaşık rekabet ortamında, markalar için etkili pazarlama, çölde bir vaha gibidir.

  NEDİR?

Influencer Marketing

 

Influencer Pazarlama dünyasına hoş geldiniz! Dijital dünyanın karmaşık rekabet ortamında, markalar için etkili pazarlama, çölde bir vaha gibidir. Etkili pazarlama nedir sorusuna cevap vermeden önce, neyin etkili olduğunu sorarak bu stratejik pazarlama yöntemini düşünmek gerekir. Influencer, İngilizce'de "etki" anlamına gelir.

 

 Influencer Marketing nedir? Etkileyici, insanların davranışlarını etkileyen veya değiştiren kişidir. Günümüz yeni medya dünyasında hitap ettiği kitleyi etkileyen, sosyal medya mecralarında belli bir güç ve popülerlik kazanmış bir uzmandır. Influencer ünlü bir kişi, internet fenomeni, blogger, Youtube vlogger veya Instagram yıldızı olabilir. Bu insanların güvenilir bir izleyici kitlesi vardır ve bu kitle etkileyicinin deneyiminden faydalanır, inanır ve payını kabul eder. Influencer, internetin otoritesidir. Etkili pazarlama; Hitap ettiği hedef kitlenin, dijital medya kanallarında kitleleri etkileme yeteneğine sahip olan, takipçileri tarafından otoriter ve uzman olarak algılanan kişilerin satın alma davranışlarını etkilemeyi amaçlayan bir pazarlama stratejisidir.

 

Etkili pazarlama kavramında pazarlama faaliyetleri tüm pazar değil, influencer'lar aracılığıyla potansiyel alıcılara yapılmaktadır. Aweb güvencesiyle siz de bundan faydalanabilirsiniz.

 

BU HİZMETİ PAYLAŞIN
Validation error occured. Please enter the fields and submit it again.
Thank You ! Your email has been delivered.