ÖZEL YAZILIM

özel yazılım

 

İş hayatı gün geçtikçe zamanla yarışan bir hal almaya başladı. İnternetin hayatımıza kattığı sürat, farkında olmadan biz insanları da etkisi altına almakta. İş süreçlerimizin hem kaliteli hem de süratli akmasını istemekteyiz.  Bu sırada kullanacağımız alt ya da üst yapı birimlerinin de hemen temin edilebilen ürünler olmasını beklemekteyiz. Halbuki yazılım öyle mi? Bugün iş süreçlerinizin yönetiminde kullanacağınız ve ‘size özel yazılım’ olarak geliştirilecek bir yazılımı ancak analiz, inceleme, planlama, uyarlama, deneme, uygulama, eğitim, revizyon gibi türlü aşamalardan geçtikten sonra kullanabilir hale gelebiliyorsunuz. Bu da en iyi ihtimalle 6 aylık bir süre demek oluyor.

Aslında şirketlerin talepleri doğrultusunda özel yazılım geliştirme çok da basit bir iş değil. Bu işi üstlenen yazılım firmalarının farklı talepler ile gelen müşterilere yetebilecek dinamik bir kadroya sahip olması gerekmekte. özel yazılım geliştirme, özel kodlar ve birtakım teknikler ile işler hale gelen ve bu nedenle de vakit alan bir işlemdir. İşte bu noktada yazılımcının önemi artıyor. Zira, paket yazılımların müşteriye özel yazılım uygulamasında ya da sıfırdan geliştirilen yazılım projelerinde kritik faktör yazılımcının ta kendisi. Yazılımcının eğitimi, birikimi, donanımı, becerisi…. Diğer yandan değişen zaman bize şunu öğretiyor ki; süreçlerimizi “maksimum sistem minimum insan” esasına göre yürütmemiz gerekiyor.

aweb’in şirketlere sunduğu en büyük avantaj insan faktöründen bağımsız sistemsel bir düzenek ve 9 saat gibi kısa sürede bu düzeneği kullanma becerisinin elde edilebilir olmasıdır.  Bu sistem her firmaya, kısa bir eğitim sürecini takiben, kendi koşullarına uygun, esnek, dinamik, web tabanlı bir yazılım geliştirme olanağı tanımaktadır. Yani bir bakıma şirketinize özel yazılımı, hizmet alımı yaptığınız firmadaki yazılımcı aracılığı ile değil, özel yazılım ekibinin desteği ve bizzat kendi ekibinizle gerçekleştiriyorsunuz.  Bu da günün sonunda çok daha kısa sürede, düşük maliyetli bir yazılım sahibi olmak demektir.

#özel yazılım

Kaynak: www.aweb.com.tr

 

2017-02-27